Terug naar overzicht

De nominaties voor de Ensors zijn gekend!

De voorbije maanden stemden de leden van de Ensor Academie op de collega’s die zich het voorbije jaar ‘in the picture’ werkten. Niemand beter dan regisseur Michaël R. Roskam & scenariste Malin Sarah Gozin, beiden Ensor-winnaars van vorig jaar, om de nominaties bekend te maken. Dat deden ze in een live-streaming vanuit Kursaal Oostende.Je kan de bekendmaking van de genomineerden hier herbekijken.

Academieleden kunnen t.e.m. 31 augustus hun stem uitbrengen op de genomineerden in alle categorieën! Tijdens het gala van de Ensors op 14 september 2019 worden de winnaars bekend gemaakt! De ceremonie zal live te volgen zijn op kanaal 11 van Telenet.

 

GENOMINEERDEN ENSORS 2019

 

BESTE FILM

Girl

Niet Schieten

Ce Magnifique Gâteau!

Hellhole

Trio

 

BESTE REGIE FILM

Lukas Dhont - Girl

Stijn Coninx - Niet Schieten

Bas Devos - Hellhole

Marc James Roels, Emma De Swaef - Ce Magnifique Gâteau!

Koen Mortier - Engel

 

BESTE SCENARIO FILM

Lukas Dhont, Angelo Tijssens - Girl

Rik D'Hiet, Stijn Coninx - Niet Schieten

Bas Devos - Hellhole

Marc James Roels, Emma De Swaef - Ce Magnifique Gâteau!

Frederike Migom - Binti

 

BESTE ACTEUR FILM

Victor Polster - Girl

Jan Decleir - Niet Schieten!

Arieh Worthaler - Girl

Bruno Vanden Broecke - Trio

Willy Thomas - Hellhole

 

BESTE ACTRICE FILM

Viviane De Muynck - Niet Schieten!

Ruth Beeckmans- Trio

Fatou N'Diaye - Engel

Bebel Tshiani Baloji - Binti

Alba Rohrwacher - Hellhole

 

BESTE DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY FILM

Frank van den Eeden - Girl

Nicolas Karakatsanis - Hellhole

Nicolas Karakatsanis - Engel

Danny Elsen - Niet Schieten

Pieter Van Alphen - Trio

 

BESTE PRODUCTION DESIGN FILM

Michelle Beeckman, Catherine van Bree, Philippe Bertin - Girl

Mariël Hoevenaars, Kristin Van Passel, Hubert Pouille - Niet Schieten

Geert Paredis, Alette Kraan, Evalotte Oosterop - Engel

Ingeborg Van Eetvelde, Sofie Callaerts, Talina Casier - Binti

Elsje de Bruin - Hellhole

 

BESTE MUZIEK FILM

Valentin Hadjadj - Girl

Le Motel - Binti

Luc Cuveele, Senjan Jansen, Soulsavers - Engel

Jorrit Kleijnen, Alexander Reumers- Niet Schieten

Willaert Steve, Urbain Servranckx- Urbanus De Vuilnisheld

 

BESTE MONTAGE FILM

Alain Dessauvage - Girl

Nico Leunen - Engel

Philippe Ravoet - Niet Schieten

Dieter Diependaele - Hellhole

Manu Van Hove - Coureur

 

BESTE DOCUMENTAIRE FILM

Ademloos

Hollywood aan de Schelde

Harry Gruyaert Photographer

Will Tura, hoop doet leven

We will remember them

 

BESTE DOCUMENTAIRE TV

Kinderen van de kolonie

Terug naar Rwanda

VDB. Ik ben God niet

Er was eens

Mitten

 

BESTE ANIMATIEFILM

Corgi

Ce magnifique Gâteau!

Urbanus, de vuinisheld

Maya en de honingspelen

 

BESTE JEUGDFILM

Binti

Corgi

Ce Magnifique Gâteau!

Sinterklaas en de wakkere nachten

Nachtwacht, de poort der zielen

 

BESTE TV-SERIE

Studio Tarara

De Dag

Undercover

Fiskepark

13 Geboden

 

BESTE SCENARIO TV-SERIE

David Vennix, Tim Van Aelst - Studio Tarara

Jonas & Julie Geirnaert - Mahieu - De Dag

Nico Moolenaar, Piet Matthys, Bart Uytdenhouwen, Lars Damoiseaux, Eveline Hagenbeek - Undercover

Paul Baeten Gronda, Tom Lenaerts - Over Water

Joeri Vlekken, Filip Lenaerts - Fiskepark

 

BESTE REGIE TV-SERIE

Tim Van Aelst, Wim Geudens - Studio Tarara

Dries Vos, Gilles Coulier - De Dag

Eshref Reybrouck, Frank Devos - Undercover

Norman Bates - Over Water

Joël Vanhoebrouck - Eigen Kweek (seizoen 3)

 

BESTE ACTEUR TV-SERIE

Peter Van den Begin - Studio Tarara

Titus De Voogdt - De Dag

Koen De Graeve - Studio Tarara

Jeroen Perceval - De Dag

Geert Van Rampelberg - Studio Tarara

 

BESTE ACTRICE TV-SERIE

Janne Desmet Studio Tarara

Sofie Decleir - De Dag

Maaike Neuville - De Dag

Ruth Beeckmans - Studio Tarara

Ruth Becquart - Gent West 2