Winnaars FFO17

Tijdens FFO17 werden heel wat prijzen uitgereikt. Naast de Ensors en de twee internationale competities, koos het publiek dit jaar ook voor het eerst hun favoriete film. We zetten daarnaast twee boegbeelden van de Vlaamse film in de bloemetjes en hadden aandacht voor jong talent in onze studentencompetitie.

We zetten graag nog even alle winnaars op een rij!

LOOK!

  • LOOK! – award voor Beste Film: Le Redoutable van Michel Hazanavicius.
  • Special Mention voor Best Production Design: Loveless van Andrey Zvjagintsev en Production Designer Andrey Ponkratov.
  • Special Mention voor Beste Cinematografie: Jupiter’s Moon van Kornél Mundruczó en D.O.P. Marcell Rév.
  • UFK-UCC Persprijs: Detroit van Kathryn Bigelow

TASTE OF EUROPE

  • Beste Taste of Europe Film: The Constitution van Rajko Grlić.
  • UFK-UCC Persprijs: Dark Fortune van Stefan Haupt.

EUROMILLIONS PUBLIEKSPRIJS

  • Loving Vincent van Dorota Kobiela an Hugh Welchman

OUTSTANDING ACHIEVEMENT AWARD

Filmfestival Oostende biedt erkenning aan Vlaams talent en zette ook dit jaar twee boegbeelden uit de Vlaamse filmwereld in de bloemen met een Outstanding Achievement Award voor hun volledige carrière:

  • Viviane De Muynck
  • Johan Leysen

ENSORS

  • Beste Film: Home van Fien Troch
  • Beste Regisseur: Fien Troch / Home
  • Beste Scenario: Jessica Woodworth & Peter Brosens / King of the Belgians
  • Beste acteur: Loïc Bellemans, Mistral Guidotti, Sebastian Van Dun / Home
  • Beste Actrice: Lena Suijkerbuijk / Home
  • Beste mannelijke bijrol: Wim Willaert / Le Ciel Flamand
  • Beste Vrouwelijke bijrol: Els Deceukelier / Home
  • Beste debuut: Nathalie Teirlinck / Le passé devant nous
  • Beste D.O.P.: David Williamson / Le Ciel Flamand
  • Beste Muziek: Brent Vanneste / My First Highway
  • Beste Art Director: Kurt Loyens / Storm
  • Beste Montage: Nico Leunen / Home
  • Beste Kostuum: Christophe Pidre & Florence Scholtès / Souvenir
  • Beste Make-Up: Esther De Goey / De Premier
  • Bijzondere Prestatie: Lina El Arabi / Noces
  • Beste Kinder/ jeugdfilm: Ghost Rockers: voor Altijd? van Gertjan Booy
  • Beste co-productie met Nederland: Brimstone van Martin Koolhoven
  • Beste co-productie met Wallonië: Noces Stephan Streker
  • Beste kortfilm fictie: On Attend van Dimitri Sterkens
  • Beste kortfilm animatie: Kastaars van Jasmine Elsen
  • Beste documentaire: Shadow World van Johan Grimonprez
  • Telenet publieksprijs: Sprakeloos van Hilde Van Mieghem
  • Albert Bert Prijs / Speciale Box Office prijs: De Premier van Erik Van Looy

STUDENTENCOMPETITIE

  • Adina Balatova
  • Daan Janssens
  • Flo Van Deuren
  • Mai Calon
  • Manon De Sutter
  • Meltse Van Coillie
  • Mira De Boose
  • Nelson Polfliet
  • Sofie De Cleene
  • Zaïde Bil

Schrijf u in en ontvang onze nieuwsbrief